Klacht: Het niet terugbetalen van ten onrechte boete en schade toegebracht bij het verwijderen van fiets.

vrrobles op 07 maart 2017 over gemeente Amsterdam in de categorie Gemeente

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Gemeente
Status Open
Datum 7 maart 2017

Een man, H.C.J. de Vries Robles, heeft herhaaldelijk geklaagd over het niet terugbetalen van een onterecht opgelegde boete en de schade die is ontstaan door het verwijderen van zijn fiets op 19 september 2016. Ondanks de toezegging van de gemeente Amsterdam dat er 99,70 euro teruggestort zou worden, heeft hij tot op heden geen betaling ontvangen en ervaart hij frustratie over het gebrek aan communicatie vanuit de financiële afdeling.

Mijn Klacht:

geslacht: man
initialen: H.C.J.
naam: de Vries Robles
telefoon: 0620425554
email: [email protected]
: Amsterdam
reeds geklaagd: meerdere malen
klacht: op 19 september 2016 is mijn fiets onterecht verwijderd van het centraal station. Dit is na veel tijd toegegeven door de mr. Fahed Sabetvan juridische zaken centrum er zou 99,70 euro op mijn rekening overgemaakt worden NL58ING0003294842. Het is nu 7 maart en ik heb nog steeds niets ontvangen.
De uitvoerende afdeling financien vindt het niet nodig om daarover te corresponderen. Dat betekend in de praktijk dat juridische zaken centrum alle frustratie hierover moet opvangen maar zelf niets kan doen. Als ik te laat betaal bij de gemeente krijg ik meteen een deurwaarder op mijn hals die meteeen ervoor zorgt dat het bedrag verdubbeld. Ik wil het geld terug hebben met rente en een boete toeslag.

Gewenste Oplossing:

Als ik het bedrag van 99,70 verhoogd met 30.00 euro voor rente verlies, werk, kwaliteit van leven, en de straf die de gemeente oplegd bij hun burgers als je te laat betaald-. En het overschreiden van de redelijke betalings termijn van 4 weken, die nu bijna 6 maanden aan het overschreiden is, en lomperigheid van financien, door niet te corresponderen over de vertraging, en voor burgers onbereikbaar is waardoor de juridische zaken al de frustraties daarover aan moeten nemen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over gemeente Amsterdam

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over gemeente Amsterdam nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM