Klacht: hard rijden,parkeren invalide plaats

h de groodt op 03 juli 2021 over gemeente Amsterdam in de categorie Gemeente

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Gemeente
Status Open
Datum 3 juli 2021

In Amsterdam Noord, met name op de Meteorenweg, ervaren bewoners structurele overlast van hardrijdende voertuigen, waaronder auto's, motoren en scooters. Daarnaast parkeren veel voertuigen op invalideplaatsen zonder de juiste vergunning, wat leidt tot frustratie bij de bewoners. Ook worden afvalcontainers niet tijdig geleegd, waardoor mensen hun afval naast de containers plaatsen, wat bijdraagt aan een onverzorgde omgeving.

Mijn Klacht:

er word structureel te hard gereden in amsterdam noord (tuindorp) met name meteorenweg auto’s ,motoren , jeugd op scooters, verder valt mij op dat veel auto’s op de bekende invaliden plaats gaan staan zonder kaart molenwijk de banne bij benu apotheek meteoren singel en verder achter de hema.en ga zo maar verder aan de agent die daar loopt de vraag of ze daar niks aan kunnen doen is het antwoord is mijn werk niet.is wachten op een dode of zwaar gewonde.tellen de bewoners van noord nu echt niet mee? lijkt er wel op.en als laatste de containers die regelmatig vol zijn en niet worden geleegt waar door mensen het er naast zetten. bij bellen word er niks aan gedaan.hoe houden we onze stad schoon. schaam me eigen soms kapot om amsterdammer te zijn

Gewenste Oplossing:

wanneer ik te vreden ben????? als er wat aan gedaan word en niet steeds weg word gestuurd met smoesjes.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over gemeente Amsterdam

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over gemeente Amsterdam nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door h de groodt
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM