Klacht: Zitplaatsen golden cirkel

dayan op 11 april 2013 over GelreDome in de categorie Concerthallen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 16 september 2013
Bedrijf GelreDome
Categorie Concerthallen
Status Opgelost
Datum 11 april 2013

Een klant heeft een klacht ingediend over de zitplaatsen die zijn toegewezen voor een concert in de golden cirkel. Ondanks het betalen van een hogere prijs voor deze tickets, blijkt de klant op de tribune te zitten, wat als misleidend wordt ervaren. De klant had verwacht dat de golden cirkel daadwerkelijk betere plaatsen zou bieden en is teleurgesteld over de situatie.

Mijn Klacht:

Omdat mijn zusje en nichtje grote fans zijn van Justin Bieber, heb ik ervoor gekozen om kaarten te kopen in de golden cirkel. Nu kom ik er net achter, dat wij op de tribune zitten! Ik vind dit schandalig! Wij betalen bijna het dubbele van mensen die in een vak naast ons zitten!! Wij zitten in opgang 20, rij 21.. Als ik dit had geweten, zou ik nooit voor de golden cirkel kiezen. Ik heb de kaarten meteen gekocht toen de kaartverkoop van start ging, en toen zag je op de plattegrond nog niet dat je op de tribune kunt komen te zitten met een golden cirkel ticket!!

Gewenste Oplossing:

Wij zouden graag in van A, B, C, D, E of F willen zitten!! Als dit niet meer mogelijk is, zou ik graag een deel van het geld terug willen krijgen! Zoals het nu is gegaan, is het niet eerlijk.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over GelreDome

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door GelreDome in behandeling genomen

Bericht van GelreDome

13 jaren geleden - GelreDome is niet verantwoordelijk voor de kaartverkoop van de evenementen en de indeling van de rangen en kaarten. U zou uw klacht kunnen neerleggen bij de organisatie waar u de kaart heeft gekocht (Eventim) of de organisator van het concert (Greenhouse Talent). Met vriendelijke groet, GelreDome

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat GelreDome een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM