Klacht: geldigheidsduur webshop giftcard

Reinder65 op 13 januari 2015 over DNP marketing in de categorie Beauty & Wellness

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
DNP marketing has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Beauty & Wellness
Status Open
Datum 13 januari 2015

Een consument heeft een giftcard van DNP Marketing ontvangen ter waarde van € 20,00, die in augustus 2013 is gegeven. Bij het proberen inwisselen van de kaart bleek deze verlopen, terwijl er geen afgiftedatum op de kaart staat vermeld. De consument vindt de geldigheidsduur van een jaar te kort en heeft herhaaldelijk contact opgenomen met DNP, maar ontving geen bevredigende reactie.

Mijn Klacht:

Ik heb dezelfde klacht als iemand anders op dit forum. Ook wij hadden een kaart kado gekregen in augustus 2013 van vrienden met een waarde van € 20,00 we wilden hem vorige week inwisselen, wat bleek, de kaart was al verlopen. Er staat op de kaart dat deze een jaar geldig is na afgifte, echter kan ik nergens een afgifte datum vinden, er is hier wel een mogelijkheid voor, want er staan twee kaders op het kartonnen omhulsel waar het bedrag en een persoonlijke boodschap van de gever gezet kan worden. Dus mij inziens hadden ze daar ook een kader voor de afgifte datum kunnen maken. Alhoewel ik een geldigheidsduur van een jaar ook wel heel erg kort vindt. Maar dan was het allemaal even wat duidelijker geweest. Ik heb drie keer contact gehad met DNP, maar kreeg allen maar te horen net als die andere persoon dat ik geld geretourneerd kon krijgen na een heleboel handelingen te moeten verrichtten, waarbij zij administratiekosten in rekening brengen met een minimum van € 15,00 dus wij netto minder dan € 5,00 overhouden. Ik denkt dat dit heel vaak gebeurt en dat DNP hier wel bij vaart.

Ik vind het jammer dat vrienden ons met de beste bedoelingen een kado geven om ons een plezier te doen, maar ons opzadelen met een hoop ergernis. Ook vind ik de service bij DNP ver te zoeken.

Gewenste Oplossing:

Ik heb eigenlijk geen belang meer bij de kaart, daar ben ik eigenlijk wel een beetje klaar mee. Ik verwacht op zijn minst een bedrag van zo rond de
€ 15,00 terug zonder al te veel op te moeten sturen. De kaart kunnen ze doorgeknipt terugkrijgen. Maar ik stuur geen kopie ID op. Of een kopie van mijn bankafschrift. Dit zijn privegegevens.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar DNP marketing over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM