Klacht: geld kwijt

[email protected] op 25 september 2015 over join2save in de categorie Internet Games

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf join2save
Categorie Internet Games
Status Open
Datum 25 september 2015

Een klant van join2save heeft meer dan een jaar lang €21,50 per maand gespaard, maar heeft uiteindelijk geen toegang gekregen tot het gespaarde bedrag. Ondanks herhaaldelijk contact met de klantenservice en drukte door gezinsverplichtingen, heeft de klant het probleem niet kunnen oplossen en voelt zich teleurgesteld over de situatie. De klant benadrukt dat zij niets fout heeft gedaan en hoopt met de klacht meer duidelijkheid te krijgen.

Mijn Klacht:

Meer dan een jaar heb ik €21,50 per maand gespaard aan join2save..
Het is veel te lang geleden …maar ik ben er toen wel achter aan gegaan. die mensen meerdere malen gebeld. Met twee kleine kinderen had ik het erg druk en heb ik het laten varen is het verhaal kort samen gevat.. Bij het op ruimen kreeg ik het weer onder ogen .. met pijn aam mijn hart.. Zeker €350,- heeft het me gekost..Het ergste is is dat je je zo naïef en laks voelt, terwijl ik niks fout heb gedaan,bh geloofd wat er beloofd werd!
Toch schrijf ik mijn klacht…je weet het niet en niks aten weten schiet helemaal niks op

Gewenste Oplossing:

Ik hoop dat die gasten gepakt zijn..meestal kan je dit soort dingen on gestraft doen in nederland..zou wel willen weten wat er gebeurt is verder en het zou mooi zijn als je je geld terug kan krijgen!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over join2save

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over join2save nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM