Mijn Klacht:
In januari merkte ik op dat ik water in de kruipruimte had staan. Omdat ik zelf niet direct kon vaststellen wat de oorzaak was, besloot ik een specialist in te schakelen. Na online zoekwerk kwam ik uit bij OTL Nederland, onderdeel van de lekdetectie Combinatie Nederland BV.
Hun website gaf mij het gevoel dat zij voor een vast bedrag de oorzaak zouden moeten kunnen vinden (specialist, alle middelen aanwezig, vinden nagenoeg altijd de oorzaak).
Afspraak gemaakt en toen kwam de dag van het bezoek. De specialist belde aan (vriendelijke jongen overigens). Hij vroeg me gelijk naar de kruipruimte. Daar wees ik hem op, evenals naar de plek waar ik vermoede dat de meeste kans was op de bron van het probleem (daar waar hemelwater afvoer, riool en waterleidingen lopen). En ik vroeg hem of hij een waadpak of zo bij zich had (vanwege het water). De reactie was:
– dan kan ik niets doen. Als ik kruipruimte in moet, moet er een collega bij zijn als kruipwacht
– ik had verwacht even met een zaklamp te kijken en vaak zie ik het dan al wel (reactie van mij: denk je dat ik je dan had ingeschakeld)?
– op de werkorder stond niet dat er water in de ruimte stond
Toen gaf ik aan dat hij dan ten minste met een camera even de hemelwaterafvoer kon bekijken. Daarop werd mij verteld dat hij maar 1,5m camera bij zich had (voor in wc’s) en dus niet de juiste middelen.
Al met al waren we dus met 3 minuten klaar nog voordat we begonnen waren.
De specialist stelde voor gelijk een nieuwe afspraak te maken samen met “het hoofdkantoor”. Zo gezegd zo gedaan. Toen wilde hij de factuur opmaken en vroeg hij hoe ik wilde betalen. Bedrag: 569,91 (het zo ongeveer 50 euro minder zijn of zoiets als ik ter plekke zou pinnen). Op de factuur kwam 1:20 uur werk te staan. Navraag leerde dat dat de reistijd was geweest. Ik heb op dat moment geweigerd te betalen (ook omdat de specialist aan gaf dat jk kon weigeren, is ook zo op de order gezet).
Naderhand heb ik het bedrijf (OTL Nederland) benaderd en gezegd dat ik geen interesse meer had in hun diensten omdat ik ze niet meer vertrouwde. Men bood nog aan om de reiskosten van het eerste bezoek te minderen, maar het vertrouwen was bij mij volledig weg. Ook omdat 2 man moesten komen en de voorrijkosten en reistijd al waarschijnlijk de 3 uur die je afkoopt met de vaste prijs, al zou opmaken. Daarmee zou het een nog duurder grapje worden.
In maart ontving ik alsnog de factuur voor het volle bedrag. Ik heb nog geprobeerd te schikken (100 euro ex btw voor de reiskosten), maar men wilde van geen wijken weten. Men gaf aan dat ik geen melding gemaakt zou hebben van het stilstaande water. Dit zouden ze ook teruggeluisterd hebben op de opnames van het gesprek. Na herhaaldelijk navragen van een kopie van dat gesprek (ik weet zeker dat ik het wel heb gezegd), vertelde men dat ze het gesprek helaas niet terug konden vinden (zoveel voor de AVG).
Vervolgens gaf men na het versturen van de factuur en bij een aantal van mijn vragen ook aan dat ik genoeg tijd had gehad om te betalen en dat men het dossier aan de deurwaarder had overgedragen. Extra druk opleggen dus (want wettelijk was er nog geen herinnering of aanmaning geweest.
Onder deze druk heb ik uiteindelijk betaald. En dat terwijl er 0 prestatie is geleverd. Voor mijn gevoel zijn het gewoon boevenpraktijken en eenmaal een afspraak gemaakt ben je de klos. Men is niet redelijk in de afhandeling van klachten of disputen en gaat altijd voor het volle pond. Voor mij nooit meer een dergelijke dienst. En ik hoop dat anderen zich bezinnen voordat ze beginnen. Zoek een goede loodgieter in de buurt die je kan helpen of adviseren!
Gewenste Oplossing:
Ik heb reeds onder druk betaald. Ik zou het in ieder geval netjes vinden als men in zou zien dat de hele werkwijze niet kosjer is geweest en dat men bijvoorbeeld 50% zou terug betalen.


