Klacht: Geen laptop geen geld terug

Corrine-schellekens op 14 augustus 2022 over KELAPTOPS in de categorie Computerwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf KELAPTOPS
Categorie Computerwinkels
Status Open
Datum 14 augustus 2022

Een klant heeft op 29 juli een laptop besteld en betaald, maar heeft deze tot op heden niet ontvangen. Pogingen om contact op te nemen met KELAPTOPS zijn mislukt, en de klant heeft inmiddels de politie en andere instanties ingelicht. De situatie heeft geleid tot financiële problemen voor de klant, die nu ook niet in staat is om voor zijn dieren te zorgen.

Mijn Klacht:

Op 29 juli een laptop besteld meteen betaald laptop zo 10 aug geleverd worden maar niks gezien nu zijn ze niet meer bereikbaar politie ingelicht KvK Interpol Misschien dat we met alle gedupeerde deze niet betrouwbare gast kunnen aanpakken zodat deze gast niet nog meer slachtoffers kan maken. Ik kan nu mijn dieren in de opvang door deze onbetrouwbare gast niet meer te eten geven en zelf moet ik me in de schulden steken

Gewenste Oplossing:

Volledig geldbedrag terug en de gast oppakken en nooit meer los laten

Beoordeling 1/10 star-1 (10)
Alle klachten die gemeld zijn door Corrine-schellekens
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM