Klacht: Geen betalingsregeling mogelijk

RayNas op 17 februari 2017 over Belastingdienst in de categorie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 17 februari 2017

Een persoon heeft te maken met terugbetalingen van toeslagen uit 2010 tot 2012 en heeft moeite om een betalingsregeling te treffen met de Belastingdienst. Ondanks een aanvraag voor een regeling en een bezwaar, is er geen beslissing ontvangen, terwijl de Belastingdienst beweert dat deze wel is verzonden. De klager vraagt om een betalingsregeling, omdat een eenmalige betaling niet haalbaar is.

Mijn Klacht:

Er zijn een aantal toeslagen uit 2010 t/m 2012 die ik moet terugbetalen. Vanwege mijn traumatische verleden en beperkingen ben ik een aantal jaren van de kaart geweest. Hierdoor is dit ook misgelopen. Later heb ik nogmaals een regeling aangevraagd, maar de Belastingdienst wilt hierin niet mee werken. Hierna ben ik in bezwaar gegaan, is er nooit een beslissing gekomen, maar beweert de Belastingdienst dat er wel een beslissing is verzonden. Niet ontvangen dus. Dan word er gedreigd met een belastingdeurwaarder, terwijl ik gewoon wil betalen, maar niet in één keer kan betalen. Geef mij daarom gewoon een regeling dat is alles opgelost.

Gewenste Oplossing:

Als er een normale regeling word aangeboden met bedragen die ik met een Wajong uitkering ook kan nakomen, dus geen 350 euro p/m.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Belastingdienst

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Belastingdienst nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door RayNas
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM