Klacht: Scheuren in spijkerbroek

C. Teklenburg Eijsbouts op 01 mei 2025 over Gardeur in de categorie Kledingwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Gardeur
Categorie Kledingwinkels
Status Open
Datum 1 mei 2025

Een klant van Gardeur heeft een klacht ingediend over scheuren in de achterkant van een spijkerbroek die zij eerder had gekocht en waar zij tevreden mee was. Ondanks de tevredenheid, ontdekte zij later de scheuren en voelt zich teleurgesteld, wat haar heeft aangespoord om een klacht in te dienen. Ze vraagt om een reactie van het bedrijf en zoekt naar mogelijkheden om de broek te repareren.

Mijn Klacht:

Scheuren in spijkerbroek aan de achterkant .
Deze klachten zijn reeds vermeld in uw
klachtformulier .
Waarom zo laat met dit bericht ??
Broek gekocht , blij ermee.
Tot de scheuren vertonen .
Mijn reactie is laat .
Maar toen ik de broek achter in de kast zag , was ik teleurgesteld en vond een klacht op zijn plaats .
Graag uw reactie ,Cilli .
Ga nu kijken hoe ik de broek nog kan redden .

Gewenste Oplossing:

Graag een nieuwe broek .

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Gardeur

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Gardeur nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht C. Teklenburg Eijsbouts

10 maanden geleden - Als verkoper bent u verantwoordelijk voor de artikelen die u verkoopt. Dit geldt blijkbaar niet voor u .

Alle klachten die gemeld zijn door C. Teklenburg Eijsbouts
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM