Klacht: Onprofessionele afhandeling klacht

Rienia op 04 juni 2013 over Gamma in de categorie Bouwmarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Bedrijf Gamma
Categorie Bouwmarkten
Status In behandeling
Datum 4 juni 2013

Een klant heeft in maart drie stamrozen gekocht, waarvan één niet groeit en de andere twee niet de verwachte kleur hebben. De klant voelt zich niet goed geïnformeerd over de voorwaarden voor levende producten en is ontevreden over de communicatie van het bedrijf.

Mijn Klacht:

Maart j.l. 3 stamrozen gekocht (welke zelf door de klant geplant moeten worden, resultaat laat dus even op zich wachten).

1 van de 3 stamrozen doet helemaal niks, groeit niet. De andere 2 die wel groeien en inmiddels ook bloeien, zijn niet de rozen welke op de verpakking staan vermeld. De kleur klopt niet. Deze rozen zijn speciaal op kleur uitgezocht.

Ik word afgewimpeld met zogenaamde speciale voorwaarden op levende producten waar niemand mij van op de hoogte heeft gesteld. Taalgebruik in de mail laat te wensen over.

Gewenste Oplossing:

Met een welgemeende excuses voor de rare manier van afhandelen van mijn klacht én dat mijn producten worden vervangen voor wat ik in eerste instantie dacht gekocht te hebben.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Gamma in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM