Klacht: Douche cabine

Henny blokdijk op 27 maart 2019 over Gamma in de categorie Bouwmarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Gamma
Categorie Bouwmarkten
Status Nieuwe klacht
Datum 27 maart 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Wij hebben 3 maanden geleden een douchecabine gekocht bij de gamma.hij was niet goed onderdelen paste niet dus mijn man terug.wij zijn echt 3 maanden bezig geweest en werden steeds van het kastje naar de muur gestuurd.steeds werd ons beloofd wij bellen u en dat gebeurden elke keer niet.nu beloofden de manager nu is het er echt over 2weken nou niet dus na 3 weken weer er naar toe en ben heel boos geworden en gezegd wil nu echt mijn geld terug.steeds die smoesjes ja dhr die mij terug zal bellen komt niet vandaag zijn vrouw is opgenomen.volgende smoes er is fraude gepleegd dus hij is ergens mee bezig.lekker belangrijk ik wil gewoon mijn geld terug.heb ik nu maar ben nog steeds zo boos.omdat we naar mijn mening gewoon in de maling zijn genomen.

Gewenste Oplossing:

Ten eerste een excuus en misschien een bon of tegoedkoming voor het wachten van 3 maanden.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Gamma

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Gamma nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM