Klacht: Afgescheept bij verhuur

Pieter gjaltema op 20 juni 2014 over Gamma in de categorie Bouwmarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Bedrijf Gamma
Categorie Bouwmarkten
Status In behandeling
Datum 20 juni 2014

Een klant van Gamma in Roden ervaart een negatieve behandeling tijdens het huren van een verticuteermachine. Ondanks zijn lange klantrelatie en eerdere ervaringen zonder legitimatie, kreeg hij te maken met onbegrip en spot van het personeel. Na een frustrerende interactie besloot hij niet meer terug te keren naar de winkel.

Mijn Klacht:

Ik wilde een verticuteermachine huren bij de gamma in Roden, waar ik al 8 jaar vaste klant ben. Door mijn ziekte kon ik niet op het woord ” verticuteermachine” komen en zei ik “dinges”, meteen werd er gereageerd met “ja, dat is lekker duidelijk” en werd er door het tweetal wat dom gelachen. Ik vroeg of ik het apparaat kon huren, maar dat ik geen legitimatie bij me had, maar dat was wel vaker gebeurd en dan keken ze even in de map en dan zat daar meestal nog wel een kopie van mijn legitimatie in of ze noteerden mijn kenteken, plus dat bijna iedereen mij daar ook wel ken. Er was ineens niets mogenlijk alleen met legitimatie, ik reageer dan een beetje geergerd met “dit is dan ook de laatste keer dat ik hier kom” waar dan tot overmaat van ramp heel profoserend op wordt gereageerd ” okeee doeiiiiii”. De ene keer wel huren zonder legitimatie en de andere keer niet kan ik nog mee leven, maar ik voel me zo in de zeik gezet aan de balie, dat dit geleid heeft tot mijn eerste klacht ooit.

Gewenste Oplossing:

Ik heb gezegd dat dit de laatste keer was dat ik bij de gamma kom, dus daar hou ik me aan. Ik baal er wel van, want nu moet ik naar Groningen als ik iets van de bouwmarkt moet hebben.

Bedankt,
Pieter Gjaltema
8 jaar vaste klant

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Gamma in behandeling genomen

Bericht van Gamma

11 jaren geleden - Gamma Roden heeft op 20-6 telefonisch contact met u proberen te krijgen. Helaas is dit niet gelukt. Wij hebben u een mail gestuurd en zullen op een later tijdstip nog een keer proberen u telefonisch te bereiken. J. Kuiper Gamma Roden

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM