Klacht: Product: Completa koffie creamer bestaat voor 57% uit toegevoegde glucose stroop

Arnie Nai op 12 november 2015 over Friesche Vlag in de categorie Producten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Producten
Status Open
Datum 12 november 2015

Een consument uit zijn onvrede over de samenstelling van het product Completa koffie creamer van Friesche Vlag. Volgens de klager bestaat het product voor 57% uit glucose stroop, wat het meer een suikerproduct dan een echte creamer maakt. De consument beschouwt dit als misleiding, vooral gezien de gezondheidsadviezen van de World Health Organization over suikerinname.

Mijn Klacht:

Het product, dat ik overigens al jaren gebruik en mijn moeder voor mij, bevat de volgende ingrediënten

Eiwit (melk eiwit) 2 gram op de 100 gram
Koolhydraten (glucosestroop) 57 gram op de 100 gram
vet (gehard plantaardig vet) 35 gram op de 100 gram

volgende de definitie is dit product een suiker en geen creamer . Creamer suggereert melk en meer melk/room gerelateerd. Dit product is op een suiker (glucose stroop) gebaseerd met toegevoegde behandelde (verharde) plantaardig vet.

Mijn klacht: dit is misleiding van de consument en aangezien de World Health Organization heeft aangegeven dat suikers met mate moeten worden ingenomen ivm gezondheid is dit per definitie een ongezond product vanwege de verhouding zoals aangegeven op de verpakking

Gewenste Oplossing:

Het product dient uit de handel genomen te worden en Friesche Vlag dient een waarschuwing te doen uitgaan dat dit product een op suiker (glucose) gebaseerd product is.

Daarnaast dient Friesche Vlag zich te excuseren voor het misleiden van de consument

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Friesche Vlag

Reactie van de melder van de klacht

10 jaren geleden - Gezien de historie hier op deze site is Friesche Vlag is een bedrijf dat niet reageert op , terechte, consumenten klachten. Dit zal de reputatie van het bedrijf geen goed doen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Friesche Vlag nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM