Klacht: Word elke keer slecht behandeld.

Adem yaran op 27 juli 2015 over Ford in de categorie Automerken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 6.0/10 ★★★☆☆
Bedrijf Ford
Categorie Automerken
Status Open
Datum 27 juli 2015

Een klant heeft herhaaldelijk negatieve ervaringen gehad bij de Ford dealer in Bergen op Zoom, waaronder het vergeten van een vervangende auto en een onvriendelijke benadering door het personeel. Bij een recente onderhoudsafspraak kreeg de klant bovendien een auto mee van een andere klasse dan afgesproken, wat bijdroeg aan de frustratie over de service.

Mijn Klacht:

hoi

Elke keer als ik voor een onderhoudsbeurt moet naar de ford dealer in Bergen op Zoom.
Gebeurd er wel wat bijv. Ze vergeten en vervangende auto te regelen of arrogant de klant aanspreken ik weet niet of het te maken heeft dat ik lichtgetint ben en toevallig een baard heb. Maar ik zal het hierbij niet laten.
En dit keer is het dat ik een parkeerkaart heb om in de binnenstad te parkeren. Omdat ik een vervangende auto heb hebben ze me de laatste keer zo geregeld dat ze via een fax te sturen naar de parkeerbeheer en zo doorgegeven dat ik een vervangende auto heb en dat ik de normale parkeerkaart kon plaatsen in de vervangende auto. En dat het zo geregeld was.

Nou en vandaag had ik een afspraak voor een 100000 afspraak. Ten eerste krijg ik een auto mee dat niet hetzelfde klasse is. Een ford focus stationwagen met een ford fiesta 2 deurs. Nou dat vond al niet meer erg omdat ik het erger heb meegemaakt. Vervolgens vraag ik netjes of ze deze keer net als de vorige keer en fax kunnen sturen naar de parkeerbeheer. Krijg ik als antwoord van de medewerker met een sluwe lach. Meneer het is toch u parkeerkaart. En ik daarop zeg maar de vorige keer hebben ze dat ook zo geregeld. En de medewerker weer van nee ik ga effe kijken en als er iets ik bel ik u wel. Ik ben er niet op ingegaan en heb dag gezegd en ben naar buiten gelopen.

Ik heb gewoon een hele slechte ervaring met de ford dealer in Bergen op Zoom. Niet 1 of 2 keer maar elke keer is er wel wat.

Ik zeg dit niet vaak maar als dit met mijn huidskleur te maken heeft en dat ik toevallig een baard heb. Kan ik u verzekeren dat u van mij niet af bent.

M.v.g.

Gewenste Oplossing:

Ik wil gewoon dat waar ik recht op heb wil hebben en niet meer.
En niet elke keer met smoesjes komen.
En ik wil normaal behandeld worden net als ieder ander.

Beoordeling 6/10 star-3 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ford

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ford nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM