Klacht: roest ford c-max 2004

basterhaar op 10 oktober 2014 over Ford in de categorie Automerken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Ford
Categorie Automerken
Status Open
Datum 10 oktober 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb een dealeronderhouden ford welke last heeft van roest aan de deuren en motorkap. Dit is een bekent en erkent probleem bij Ford. Vorig jaar heb ik weer een onderhoudsbeurt inc carrosseriecontrole laten doen en goed bevonden bij de oficiele forddealer. . Boekje afgestempeld. Nu roest ie en wou ik het laten repareren onder garantie(12 jaar) , maar geen garantie geval omdat het boekje in 2011 niet is afgestempeld. De jaren ervoor en er na wel tot nu aan toe. In 2011 is de auto wel geweest voor de jaarlijkse onderhoud inl inspectie. Dit kan ik aantonen door de rekening van de desbetreffende beurt. Alleen niet gestempeld. En dit is de reden dat de garantie niet geldig meer is.

Gewenste Oplossing:

Reparatie onder garantie

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ford

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ford nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM