Klacht: Van het kastje naar de muur

Lenardo Bok op 08 september 2019 over Fonteyn Outdoor Living Mall in de categorie Tuincentra

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Tuincentra
Status Nieuwe klacht
Datum 8 september 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Zwembad gekocht inclusief toebehoren. Geleverd zonder afdekzeil, ingebouwde ledlamp, onderdelen skimmer etc etc. Alles betaald dus contact gezocht met adviseur Tobias… nee die werkt hier niet meer. Contactpersoon Robin, die zou het oplossen en versturen. Niks… contact, nee die werkt hier niet meer, Jelle teamleider de aangewezen persoon om het eindelijk op te lossen, wachten op pakket wachten op mail met beloofde afspraken …. nop . 2 dagen geleden zou hij het regelen want ik ben de aangewezen man en ik draag er zorg voor dat het goed komt, doe ik er ook nog een setje voor de warmtepomp bij kost eigenlijk €60,- maar die doe ik erbij. Nu zijn we 3 dagen verder en het is DOOD. Niks geregeld niks binnen en als je belt krijg je een telefoniste die amper te verstaan is en erg onvriendelijk en je voor de zoveelste keer afscheept met de mededeling dat ze de man die je zoekt nu echt niet kan storen

Gewenste Oplossing:

Als het eindelijk geleverd word wat we betaald hebben

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Fonteyn Outdoor Living Mall

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Fonteyn Outdoor Living Mall nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM