Klacht: Ontzettend slechte service

Ads666 op 25 juni 2021 over Fonteyn Outdoor Living Mall in de categorie Tuincentra

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Tuincentra
Status Nieuwe klacht
Datum 25 juni 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Had een nieuwe verwarmingselement nodig voor mijn jacuzzi. 3 weken later afspraak voor 6 weken later. Element vervangen maat monteur breekt het filterhuis met als gevolg een grote lekkage. Pas 6 weken later een monteur die de verkeerde onderdelen mee heeft. Na 15 minuten weer weg.
Paar weken monteur maar die mist een paar onderdelen. Week later terug met onderdelen. Vandaag begonnen met vullen maar na 10 minuten zie ik weer een lekkage bij een van de koppeling. Fonteyn gebeld en die kan pas over minimaal 4 weken.
Zit nu dus al 4 maanden zonder jaccuzzi.

Gewenste Oplossing:

Als ik mijn jacuzzi weer kan gebruiken.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Fonteyn Outdoor Living Mall

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Fonteyn Outdoor Living Mall nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Ads666
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM