Klacht: alleen maar advies geen hulp

Gerard Flootman op 23 november 2022 over FNV in de categorie Vakbonden

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf FNV
Categorie Vakbonden
Status Open
Datum 23 november 2022

Na meer dan 14 jaar lidmaatschap van de FNV heeft de klager teleurstelling geuit over de geboden ondersteuning. Na een ontslag na langdurige ziekte en een achterstand in de WIA-keuring, ervaart de klager dat de FNV enkel advies biedt en niet actief helpt, ondanks de mogelijkheid voor een verkorte procedure vanwege zijn leeftijd. De juriste van de bond heeft slechts eenmaal contact opgenomen met de voormalige werkgever.

Mijn Klacht:

Al meer dan 14 jaar lid van de FNV, eerlijk gezegd had ik er meer van verwacht,
Na 2 jaar ziekte ben ik ontslagen bij mijn werkgever, ik ben nog niet gekeurd voor de WIA ivm de achterstand heb, ondertussen mijn 2e juriste van de FNV maar ze geven alleen maar advies.
Omdat ik 61 ben zou ik voor een verkorte procedure keuring in aanmerking komen maar de werkgever weigert hier aan mee te werken.
Heb dit gemeld bij de juiste van de bond de juriste van de bond heeft 1 keer contact opgenomen met mijn ex werkgever.

Gewenste Oplossing:

Dat de FNV er is als je ze nodig hebt dat is toe nu niet gebeurt alleen advies, ik wil dat zij mij daad werkelijk helpen.
Heb contact opgenomen met de UWV deze zij het is mogelijk dat u nog een jaar moet wachten voor dat u gekeurd bent.
Heb dit via een email gemeld aan de juriste van de FNV zij heeft hier nog niet op gereageerd
Ik wil na 2 ziekte en daarop volgend mijn ontslag, wil ik de laatste formaliteiten afsluiten met mijn werkgever.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over FNV

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over FNV nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Gerard Flootman
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM