Klacht: Factuur voor onverrichte diensten

Douwe Minkema op 08 april 2026 over Lijf & Visie in de categorie Hulpverlening

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Hulpverlening
Status Open
Datum 8 april 2026

Een klant van Lijf & Visie heeft een klacht ingediend over een factuur voor een intake en een eerste behandeling die niet heeft plaatsgevonden. Na de intake concludeerde de fysiotherapeute dat behandeling niet nodig was, maar de klant ontving toch een factuur van €112,65. Na reclamatie werd het bedrag voor de behandeling verlaagd naar €24, maar de klant vindt dit onterecht, aangezien er geen behandeling heeft plaatsgevonden.

Mijn Klacht:

Op 16 maart is er een afspraak met één van de fysioitherapeuten van Lijf en Visie, Soest voor een intake en een 1ste behandeling. De tariefsstelling bestaat dan ook uit twee delen: €64,70 voor de intake en € 47,50 voor een eventuele eerste behandeling. Zo wordt mij van tevoren meegedeeld door een medewerkster van het front office. Uit de intake wordt door de fysiotherapeute ter plekke geconcludeerd dat behandeling geen zin heeft en zij mij niet verder kan helpen. Mijn verbazing is dan ook groot als ik daarna een factuur ontvang voor de intake en de eerste behandeling groot €112,65.
Na reclameren wordt het factuurbedrag voor de behandeling, uit coulance, gemiddeld: €24, terwijl er toch echt geen behandeling heeft plaatsgevonden. Hierna volgt een emailwisseling waarin wordt gezegd dat het een uitgebreide intake was, dan weer wel een behandeling. Kortom men blijft vasthouden aan het bedrag. Dit leidt natuurlijk niet tot erg veel vertrouwen in de organisatie Lijf Visie, zeker niet omdat het om gezondheid gaat.
Alle namen van betrokkenen zijn bij mij bekend en gaan vermeld worden als dit niet naar tevredenheid wordt opgelost. Ik ben bereid het tarief van € 64,70 te betalen. Naar Lijf Visie ga ik nooit meer toe en zal een en ander ook in mijn netwerk ventileren.

Gewenste Oplossing:

Een factuur van Lijf Visie voor wat er feitelijk heeft plaatsgevonden: een intake van iets minder dan een half uur à € 64,70.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 dagen geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Lijf & Visie

Reactie van de melder van de klacht Douwe Minkema

3 dagen geleden - Over klantgerichtheid kan men bij Lijf Visie nog een hoop leren. Moet je wel willen natuurlijk…..

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 dag geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Lijf & Visie nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Douwe Minkema
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM