Klacht: Evides weigert mij volledig te compenseren nadat ik 15 jaar lang te veel heb betaald.

ASH.T. op 09 januari 2020 over Evides in de categorie Waterschappen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Evides
Categorie Waterschappen
Status Open
Datum 9 januari 2020

Na 15 jaar te veel te hebben betaald voor water, heeft de klager ontdekt dat er geen watermeter in zijn woning aanwezig is. Ondanks herhaalde verzoeken en bezoeken van specialisten van Evides, heeft het bedrijf hem gedurende deze periode een bedrag van 50 tot 60 euro per kwartaal laten betalen, wat niet in verhouding staat tot zijn woonsituatie. De klager vraagt om volledige compensatie voor de onterecht betaalde kosten.

Mijn Klacht:

15 jaar geleden heb ik mijn huidige woning gekocht. Toen ik direct na aankoop de waterstand wilde controleren kwam ik er helaas achter dat de watermeter onvindbaar was. Ik heb toen het hele huis overhoop gehaald en er zijn in de jaren daarna zelfs specialisten van Evides zelf langs geweest die de meter ook niet konden vinden.

Wanwege de missende watermeter heeft Evides mij vervolgen 15 jaar lang 50 tot 60 euro per kwartaal laten betalen. De laatste afschrijving was 59,66 euro. Dit is het bedrag wat een groot gezin met 5 tot 6 personen gemiddeld betaald. Ik daarintegen heb het overgrote deel van die 15 jaar alleen gewoond. Ik heb een 1 slaapkamerwoning van 45m2.

Die 60 euro is, vermoed ik, dan ook geen gemiddelde geweest maar de hoogste schaal waar zij mij in hebben gezet. Ook bij navraag bij mij buren bleek dit bedrag absurd hoog. Er is niemand in de straat die meer dan 35 euro betaald, zelfs de grote gezinnen betalen geen 60 euro. Het gemiddelde in de straat lag rond de 25 euro. Ik heb dus 15 jaar te veel betaald.

Eind vorig jaar is de watermeter met behulp van een buurman eindelijk gevonden. De vorige eigenaar had hem in de badkamer achter een muur verborgen omdat hij deze, vermoed ik, niet mooi vond staan. Nadat we het muurtje hadden opengebroken en de watermeter hadden bevrijd heb ik eindelijk de juiste meterstand kunnen doorgeven.

Vrij opmerkelijk was de reactie van de Evides medewerker die ik aan de lijn kreeg, “oh ja, we vonden het al zo raar dat het bedrag zo hoog was”. Er werd mij in dat telefoongesprek verzekerd dat ik het geld dat ik al die jaren teveel had betaald tot de laatste cent terug zou krijgen.

Gisteren kreeg ik een email met daarin de verekening van de afgelopen jaren. Door de wettelijke navorderingstermijn van 5 jaar heeft Evides blijkbaar de optie om mij niet het gehele bedrag van de afgelopen 15 jaar terug te betalen maar alleen dat van de afgelopen 5 jaar en dan niet eens het volledige bedrag van de afgelopen 5 jaar, nee ik krijg een klein deel terug, 18,5% op die 5 jaar.

Met andere woorden, ik krijg 18,5% terug over wat ik de afgelopen 5 jaar teveel heb betaald ipv. 100% over de afgelopen 15 jaar, zoals mij door de medewerker was beloofd. Geld waar ik recht op heb.

Ik heb dus 15 jaar lang teveel betaald voor water dat ik niet heb gebruikt omdat ze niet het gemiddelde hebben genomen maar mij zo hoog mogelijk in hebben geschat. Als dit vervolgens aan het licht komt meent Evides dat ik maar recht heb op een kleine fractie van dat bedrag namelijk 18,5%.

Hieronder de brief die ik van Evides heb ontvangen:
———————————————
Geachte heer xxxxx

Hartelijk dank voor het doorgeven van meterstand 1412m³ op 10 december 2019.
Het betreft xxxxxxxxx te Rotterdam.
Binnen enkele weken ontvangt u een nieuwe periodeafrekening met een aangepast verbruik van -104m³
De afgelopen vijf jaar hebben wij helaas geen meterstanden ontvangen, hierdoor waren wij genoodzaakt de meterstanden te schatten.
De door u opgegeven meterstand is lager dan onze schattingen. Daarom ontvangt u een periodeafrekening waarop rekening is gehouden met de wettelijke navorderingstermijn van vijf jaar.
De geschatte meterstand op 29 november 2018 is 1973m³ en uw huidige meterstand is 1412m³. Dit is een verbruik van -561m³.
Door de wettelijke navorderingstermijn van 5 jaar geven wij niet het volledige verbruik van -561m³ maar -104m³ terug op de nieuwe periodeafrekening.

Met vriendelijke groet,

Mevrouw M. Kraus
Senior Medewerker Klant Facturatie
———————————————

Dit voelt voor mij aan als oplichterij, want draai het maar eens om. Als jij als klant de rekening niet betaald dan gaat Evides achter je aan tot dat ze de laatste cent hebben ontvangen. Sterker nog, je wordt dan gestraft met een boete. Je bent verplicht de volledige rekening te voldoen plus de boete.

Op het moment dat ik, buiten mij eigen schuld om, al die jaren teveel betaal dan vind Evides het gerechtwaardigd, mij 18,5% uit te betalen en dit over de laatste 5 jaar ipv 15 jaar. Dit is diefstal.

Gewenste Oplossing:

Volledige compensatie over de afgelopen jaren.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Evides

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Evides nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door ASH.T.
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM