Klacht: Slechte behandeling jonge verkoopster

[email protected] op 03 november 2025 over Etos in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Etos
Categorie Drogisterijen
Status Nieuwe klacht
Datum 3 november 2025

Een klant van Etos ervaart een onprofessionele behandeling door een jonge verkoopster bij de kassa. Na enige tijd wachten en een zachte opmerking over de kassa, kreeg de klant een onvriendelijke reactie en werd beschuldigd van brutaliteit. De klant is teleurgesteld over de omgangsvormen en overweegt niet meer terug te keren naar de winkel.

Mijn Klacht:

ik stond bij de kassa om contant af te rekenen de verkoopster stond met andere verkoopster te praten ik stond al even te wachten er stond ook een klant achter mij en het duurde nog een paar minuten ik riep kassa niet hard maar dat vond zij wel ik kreeg grote mond van haar en ze vroeg contant of pinnen ik zei contant daarom sta ik hier toen zei ze dat ik niet zo brutaal moest zijn dat pik ik niet van e3en jone verkoopster ik zei dat is de laatste x dat ik hier kom toen antwoorde ze dat moet je zelf weten .wij zijn zelf ondernemers ons personeel hoeft zo niet met onze klanten om te gaan

Gewenste Oplossing:

Dat dat meisje training krijgt hoe ga ik met klanten om ze had ook kunnen zeggen ik kom eraan mevrouw want ze normaal ook doen ook als je ze niet roept

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Etos

Reactie van de melder van de klacht [email protected]

4 maanden geleden - Ze moeten jong personeel met een arrogante houden beter voor lichten ze zijn nu een klant kwijt

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Etos nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door [email protected]
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM