Klacht: Proefabonnement van een maand (betaald via I-deal) ongevraagd omgezet naar vast abbonement

[email protected] op 29 juni 2012 over Eredivisie live in de categorie Tv- en Radio programma's

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 29 juni 2012

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Een proef met eredivisie live op mobiel afgesloten voor € 4,99. Omdat dit niet werkend was te krijgen op 4 verschillende smartphones die wij thuis hebben gebeld met eredivisie live. Ze zouden mij erover terugbellen maar er volgde geen reactie. Verder geen probleem dan gewoon niets meer mee doen dacht ik. Maar nu blijkt er al meerdere maanden gewoon het bedrag automatisch te worden afgeschreven (het gaat onder een Ayden account en dat valt niet erg op). Het afsluiten via i-deal voor een enkele maand blijkt automatisch omgezet naar een onbepaalde tijd abonement. Uiteraard gebeld en er is beloofd om dit op te lossen. In afwachting van reactie.

Gewenste Oplossing:

Terugbetaling van alle afgeschreven bedragen inclusief de proefmaand aangezien het nooit gewerkt heeft. Excuses zouden ook op zijn plaats zijn voor het ongevraagd omzetten naar vast abonnement

Reactie van de melder van de klacht

13 jaren geleden - Een aantal keren gebeld met Ere Divisie Live en iedere keer wordt er beloofd dat men met mij contact zal opnemen over het terugbetalen van de afgeschreven bedragen. Maar deze belofte komt men niet na. Vriendelijkheid is uitstekend maar het nakomen van toezeggingen helaas niet.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM