Klacht: Afpersing en oplichting

ENNATUURLIJK666 op 22 april 2022 over Ennatuurlijk in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Ennatuurlijk is op de hoogte gebracht van deze klacht
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Nieuwe klacht
Datum 22 april 2022

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik log in op Ennatuurlijk en ik zie dat zij de abnormale hoge voorschot die ik jaren aan hun betaal, zij dit hebben verhoogd naar 300 zoveel euro. Ze vermelden er ook bij dat als ik dat niet maandelijks 300 euro tot eind december ga betalen, dat ik bij de jaarafrekening 800 euro moet betalen. Het jaar is niet eens voorbij. Ik word al meer dan jaren opgelicht door Ennatuurlijk en dit is zware afpersing wat ik op de website heb gezien. Ik woonde jaren lang in mijn eentje en ik betaal jaren 200 euro per maand alleen voor warmte (water en verwarming) en eind van het jaar kreeg ik soms geld terug maar vaak had ik plotseling heel veel oververbruik, terwijl ik de verwarming meer dan 8 maanden lang niet eens aanzet. Zodra het oktober wordt en ik zet verwarming aan dan heb ik in die drie maanden al oververbruik. Daarom weet ik dat ik jaren wordt opgelicht door Ennatuurlijk.

Gewenste Oplossing:

Als zij stoppen met mij proberen af te persen en al het geld van afgelopen 10 jaren dat ik hier woon, terug op mijn rekening storten. Zij hebben zelf toegegeven dat het niet normaal is dat ik zoveel oververbruik heb. En dat het niet klopt, dat zelfs grotere gezinnen in de Reeshof niet eens zoveel oververbruik hebben. En toch komen zij plotseling met hoge oververbruik terwijl ik de verwarming niet aanzet. En ook niet hele dag gebruik maak van warm water. Ze hebben nooit voorgesteld om het geld wat zij jaren hebben gestolen van mij, terug te storten. Ik wil mijn geld terug. En ook dat geld van al die jaren dat ik onterecht aansluitingskosten heb betaald.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ennatuurlijk

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ennatuurlijk nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door ENNATUURLIJK666
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie