Klacht: Wat een slecht service

swifterbant op 21 januari 2014 over empire electronix in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Electronica Merken
Status Open
Datum 21 januari 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Slecht behandeling van Empire en zijn medewerkers.

Gewenste Oplossing:

Medio december via de Telegraafshop een Empire tablet gekocht. Na slechts 15 keer aan en uit gezet te hebben was het over en uit. Ik kreeg enkel mar het opstart scherm te zien verder ging het opstarten niet.
Telegraaf verwees me naar Empire in Tiel, hier mijn probleem gemeld en per mail. Ik zou snel een mail ontvangen met daarin de procedure om de defecte tablet op te sturen.
Na 4 dagen nog geen mail, dus maar weer bellen en ja hoor kreeg toen heel snel met een mail met enkel maar het adres waarnaar ik de tablet op moest sturen, verder NIET. Daar ha dik dus 4 dagen op moeten wachten De defect tablet aangetekend verstuurd naar Tiel. Na enkele dagen een mail met de volgende overgenomen tekst..

Geachte Heer/Mevrouw,

We hebben uw tablet beoordeeld, maar kunnen het door u aangegeven defect niet constateren.
We verzenden daarom dan ook uw oude tablet retour.
Met vriendelijke groet,
Empire ElectroniX
Met vriendelijke groet / Best regards,

Nieet aan de hand ??????
Kom op zeg het ding wilde NIET opstarten heb dit wel 50 maal geprobeerd.
Empire neemt dus mijn klacht niet serieus, zo van och u heeft de tablet wel opgestuurd maar dat heeft u eigenlijk voor niets gedaan. Wat te denken van de verzendkosten die ik gemaakt heb dit allemaal omdat de tablet volgens Empire NIET stuk is.
Heb daarover driemaal een mail gestuurd maar GEEN enkele reactie mogen ontvangen.

Nu vandaag de tablet weer in mijn bezit en de tablet opgestart en wat blijkt alles maar ook alles wat ik opgeslagen had is verdwenen.
Dus is er wel degelijk aan de tablet gewerkt een reset denk ik.
Een reset!!!!! Kan haast niet anders bij het telefonisch aanmelden hebben we hierover gesproken, maar er zit aan de tablet GEEN reset knopje werd er mij verteld.
Heb deze ook niet en nu nog niet kunne vinden.
Mijn conclusie een hufterig bedrijf met ongeïnteresseerde medewerkers.

Hoop dat de tablet in de garantie periode NOOIT meer weigerd of stuk gaat.
Wat een rot ervaring heb ik met Empire.
Iets voor een koude ja hele koude DOUCHE bij Tros radar???

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over empire electronix

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over empire electronix nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM