Klacht: Ellende bij de belastingdienst. Wanneer het het eens op?

Fam. Treffers op 17 juli 2016 over Belastingdienst in de categorie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 17 juli 2016

Sinds de trouwerij in augustus 2005 ondervindt de klager aanhoudende problemen met de Belastingdienst, met betrekking tot diverse toeslagen zoals huur- en zorgtoeslag. Ondanks het indienen van meerdere bezwaarschriften en het stellen van een ingebrekestelling, blijft er uitblijvende communicatie en ondersteuning, wat leidt tot aanzienlijke stress en frustratie. De klager ervaart een gebrek aan consistentie en professionaliteit binnen de organisatie, wat de situatie verergert.

Mijn Klacht:

Sinds onze trouwerij in aug 2005 is de ellende begonnen bij de belastingdienst. Het gaat bij ons om werkelijk alle toeslagen. Van huurtoeslag tot zorgtoeslag etc etc . Na vele bezwaarschriften verstuurd te hebben waarop maar geen reactie kwam ,zelfs niet na ze in gebreke te hebben gesteld nu meer dan twee weken geleden . Heb er al zoveel energie en tijd in gestoken en ga er mentaal gewoon aan kapot van al die stress . Je wordt er constant van het kastje naar de muur gestuurd . Er blijken daar mensen te werken die maar wat aanrommelen en gegevens aanpassen waardoor de burger in de problemen komt . En denk je eindelijk de juiste persoon te hebben gevonden Binnen de dienst die je kan helpen wordt deze persoon of ontslagen of overgeplaatst . En de slogan van de belastingdienst mag ook wel veranderd worden want de oude is zeker niet van toepassing . Een stelletje amateurs zijn het .

Gewenste Oplossing:

Ik ben pas tevreden wanneer er eindelijk eens iemand opstaat bij de belastingdienst die dit tot op de bodem wil uitzoeken voor ons. Want wordt hier echt moedeloos van, aangezien ze ons alleen maar verder in de ellende brengen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Belastingdienst

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Belastingdienst nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM