Klacht: Na herhaaldelijk verzoek om jaarafrekening en compensatie voor geleden schade geen respons

JeroenH1979 op 21 oktober 2014 over Electrabel in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 29 oktober 2014
Reactie van het bedrijf:

Klacht opgelost door een eenmalige vergoeding van Electrabel.

Bedrijf Electrabel
Status Opgelost
Datum 21 oktober 2014

Een vereniging heeft herhaaldelijk om een jaarafrekening en compensatie voor geleden schade verzocht bij Electrabel, maar ontving geen enkele reactie. Door het ontbreken van de jaarafrekening kon de vereniging een substantiële vergoeding mislopen, en na meerdere pogingen om contact op te nemen, overweegt men juridische stappen te ondernemen. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Voor onze vereniging kunnen we de heffingskorting op energie declareren, zogenoemde Ecotax. Hiervoor is een jaarafrekening nodig. Na herhaaldelijk verzoek niets ontvangen. De deadline van inleveren is voorbij waardoor we een substantiële vergoeding missen door nalatigheid van Electrabel. Vervolgens brief gestuurd met de vraag om voor een bepaalde datum de energieheffing van het jaarverbruik te compenseren aan de vereniging. Geen reactie. Vervolgens dezelfde brief aangetekend verstuurd. Nog steeds geen reactie. Ik sta op het punt om via het juridisch loket te bekijken wat mijn rechten zijn en om te zien of de zaak aanhangig gemaakt kan worden. Nul komma nul antwoord op gevoerde correspondentie en een verlies op de balans voor een groot verbruikende klant als een vereniging.

Gewenste Oplossing:

Ik ben pas tevreden als de belastingheffing op het geleverde gas en elektra wordt gecompenseerd door Electrabel nu de vereniging door nalatigheid van Electrabel de compensatie niet heeft kunnen opgeven bij de KNVB.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Electrabel in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Electrabel een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Electrabel

Heeft op 29 oktober 2014 om 15:45 geantwoord

Geboden Oplossing:

Klacht opgelost door een eenmalige vergoeding van Electrabel.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie