Klacht: Wederom een factuur betalen binnen 14 dagen?

peter taal op 05 juli 2013 over Elderzzz in de categorie Coupon Sites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 9 juli 2013
Reactie van het bedrijf:

De afdeling klantenservice heeft de klant vandaag per e-mail laten weten dat wij blijkbaar vergeten waren zijn annulering door te geven aan MKBusiness. Dit is inmiddels gebeurd.

Bedrijf Elderzzz
Categorie Coupon Sites
Status Opgelost
Datum 5 juli 2013

Een klant van Elderzzz heeft een probleem met een factuur die hij opnieuw heeft ontvangen, ondanks eerdere communicatie waarin werd aangegeven dat de kwestie was geannuleerd. Hij vraagt om bevestiging van de annulering en geeft aan niet te willen betalen voor de hotelwaardebon die nu in rekening wordt gebracht.

Mijn Klacht:

Beste,

Afgelopen keer een klacht ingediend en volgens elderzzz was dit geannuleerd. Helaas is dit nu nog niet en wellicht berust dit op een misverstabd dat we vandaag weer een rekening kregen?
Vandaag 05-07-2013 krijg wederom een brief met de mededeling dat ik binnen 14 dagen moet betalen door het bedrijf MKBusiness.
Betreft nu ineens hotelwaardebon van Elderzzz en geen jaarkaart. Ik betaal uiteraard niets maar vraag wel om dit goed te annuleren.
De klacht is dus nog niet opgelost zoals hieronder beschreven en verzoek dit met dit bedrijf te kortsluiten.

Alvast dank.
P. Taal

Gewenste Oplossing:

Helemaal uit uw bestand halen ook van de mensen welke u opdracht geeft deze rekeningen te sturen. Geen betaling gaan we doen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Elderzzz

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Elderzzz nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Elderzzz in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Elderzzz een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Elderzzz

Heeft op 09 juli 2013 om 16:10 geantwoord

Geboden Oplossing:

De afdeling klantenservice heeft de klant vandaag per e-mail laten weten dat wij blijkbaar vergeten waren zijn annulering door te geven aan MKBusiness. Dit is inmiddels gebeurd.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM