Klacht: Niets ontvangen, wel factuur

Yvan Decroos op 22 juni 2013 over Elderzzz in de categorie Coupon Sites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 2 juli 2013
Reactie van het bedrijf:

De afdeling klantenservice heeft meneer vandaag per e-mail laten weten dat zijn aankoop is geannuleerd wegens het niet ontvangen ervan.

Bedrijf Elderzzz
Categorie Coupon Sites
Status Opgelost
Datum 22 juni 2013

Een klant van Elderzzz heeft een telefonisch aanbod voor hotelcoupons geaccepteerd, maar heeft nooit de beloofde coupons ontvangen. Ondanks het ontvangen van betalingsherinneringen zonder rekeningnummer, weigert de klant te betalen en heeft meerdere e-mails gestuurd zonder bevredigende reactie. De klant verzoekt om annulering van de overeenkomst en uit onvrede over de werkwijze van het bedrijf.

Mijn Klacht:

Half maart kreeg ik inderdaad van Elderzzz een telefonisch aanbod voor hotelcoupons. Eerst was ik niet geeinteresseerd maar toen ik hoorde dat we na een week konden annuleren indien we het niet interessant vonden, heb ik toch toegestemd. Ik heb echter nooit iets ontvangen. Ondertussen heb ik wel al enkele herinneringen gehad voor het betalen van mijn factuur, echter zonder rekeningnummer. Ik ben echter ook niet van plan te betalen want ik heb nooit iets ontvangen. Enkele emails heb ik reeds gestuurd maar kreeg enkel een mail terug met de bandopname. Hier ben ik echter niets meer. IK wens dan ook dan alles geanulleerd wordt. Indien dit jullie manier van werken is wens ik zeker niets te ontvangen.

Gewenste Oplossing:

Annulatie van de factuur en een email of brief van annulatie als bewijs.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Elderzzz

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Elderzzz nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Elderzzz in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Elderzzz een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Elderzzz

Heeft op 02 juli 2013 om 17:34 geantwoord

Geboden Oplossing:

De afdeling klantenservice heeft meneer vandaag per e-mail laten weten dat zijn aankoop is geannuleerd wegens het niet ontvangen ervan.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM