Klacht: opzegging

laurey op 01 juli 2014 over Eindhovens Dagblad in de categorie Kranten - Regionaal

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 1 juli 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

wij hebben krant opgezegd en zijn daarna door jullie zelf benaderd .
Omdat we jarenlang goede klant waren geweest wilde jullie ons voor de helft van de prijs, toch nog een half jaar krant bieden met die uitspraak dat wij aan niets meer verbonden zijn…dus ook niet meer hoeven op te zeggen…en dat de krant dus alsnog na dat halve jaar afloopt.
Nu verbaast ons dat we een mail hebben gekregen waarin door jullie bevestigd wordt dat we daarna weer gewoon klant worden voor de volle prijs en in deze tussen periode kunnen opzeggen.

Gewenste Oplossing:

ik heb opgezegd en wil dit zo houden.
als ik alsnog krant ontvang per 1 juli , dan ga ik ervan uit dat ik die krijg want ik koop/betaal het niet.
Ik heb nl opgezegd ; die opzeggig hebben jullie binnen gekregen en daar blijf ik bij.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Eindhovens Dagblad

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Eindhovens Dagblad nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM