Klacht: Krant niet bezorgd

Hvd3 op 10 oktober 2022 over Eindhovens Dagblad in de categorie Kranten - Regionaal

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 10 oktober 2022

Een abonnee van het Eindhovens Dagblad heeft herhaaldelijk problemen met de bezorging van de krant, die sinds 4 oktober niet meer is ontvangen. Ondanks dat de gemiste kranten worden verrekend met de maandelijkse betaling, voelt de abonnee zich niet gebonden aan deze regeling en vindt het ophalen van de krant bij een verkooppunt onpraktisch en kostbaar. De abonnee wil de overeenkomst per direct beëindigen vanwege wanprestatie, maar kan het bedrijf niet bereiken.

Mijn Klacht:

De krant is al niet meer bezorgd sinds 4 oktober. Helaas is dit niet de eerste keer, dit is al veel vaker voorgekomen.
Deze worden dan verrekend met de maandelijkse betaling, maar daar heb ik geen overeenkomst afgesloten.
De zaterdag edite kan ik via een uit te printen tegoed bon ophalen bij een los verkooppunt. Dit kost mij wij inkt en papelier en moet ik 4,5 km met de suto rijden voor een krant.Dit kost allemaal extra geld. Ik wil mijn overeenkomst per direct beeindigen wegens het leveren van een grote wanprestatie, maar het e.d is niet bereikbaar.

Gewenste Oplossing:

Mijn oplossing is het direct stop zetten van mijn abonnement.

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Eindhovens Dagblad

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Eindhovens Dagblad nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Hvd3
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM