Klacht: ongewenst abonnement

liesbeth heyvaert op 15 februari 2015 over Editie Enigma in de categorie Magazines

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Editie Enigma has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Magazines
Status Open
Datum 15 februari 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Op het einde van 2014 werd ik telefonisch benaderd voor een gratis proefexemplaar puzzelboekje van editie enigma. Jammer genoeg stemde ik daarin toe om een gratis boekje te ontvangen. Ik heb tot op heden nooit een proefexemplaar puzzelboekje ontvangen. Eind januari ontvang ik een herinnering tot het betalen van een abonnement op puzzelmagazine editie enigma van bijna 80 euro. Ik heb via een aangetekend schrijven gereageerd dat ik dit abonnement niet wil en ook nooit een proefexemplaar ontvangen heb. Via een email kreeg ik onlangs een reactie van catalus dat het proefexemplaar en andere correspondentie degelijk werd opgestuurd naar mijn adres en dat ik dien te betalen. Ondertussen ontving ik nog een email om te betalen met bijkomende kosten. Ondertussen (op 02/02/2015) ontving ik nr2 puzzelboek van 2015 van editie enigma. Ik heb zelfs nr 1 van 2015 nooit gekregen, noch enige andere correspondentie van editie enigma. Ik heb het verzonden magazine in verpakking gelaten. Dit kan toch niet?

Gewenste Oplossing:

Dat die Catalus (editie enigma) mij met rust laat. Ik heb mij nooit geangageerd om abonnee te worden. Ik heb nooit iets ontvangen van editie enigma, hoe kan ik mij dan verdedigen of toestemming geven dat ik een abonnement wou? Ik ben ook niet bereid om iets te betalen wat ik nooit gekregen heb en niet wou!!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Editie Enigma

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Editie Enigma over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Editie Enigma nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM