Klacht: VIP abonnement na (volgens ECI zelf succesvolle) opzegging ongevraagd weer aangezet

Jansen123456 op 05 augustus 2012 over ECI in de categorie Boekhandel

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ECI has resolved this complaint
✅ Klacht opgelost op 6 augustus 2012
Reactie van het bedrijf:

helaas kan ik uw klantgegevens niet vinden met het e-mailadres, de adres gegevens zijn ook niet zichtbaar. Kunt u deze doorgeven zodat ik dit voor u in orde kan maken. Met vriendelijke groet. Toinny

Bedrijf ECI
Categorie Boekhandel
Status Opgelost
Datum 5 augustus 2012

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Een tijd geleden mijn abonnement ECI VIP opgezegd, werd bevestigd (via brief en later dmv een please come back telefoontje door een medewerkster) en was geen enkel probleem. Krijg nu een brief die begint met ‘leuk dat je VIP blijft’. Dit heb ik nooit gezegd en wil ik ook niet, ik ben niet voor niets gestopt.

Ik ben bereid tot een oplossing met als absolute eis dat ik na deze oplossing nooit meer iets van ECI verneem

Gewenste Oplossing:

De opzegging van een tijd geleden wordt als geldig verklaard.

Eenmalig (echt niet vaker) ben ik bereid nog een bedrag over te maken van alles wat ik nog schuldig ben, waarbij elke kwartaalafname die nog moest volgen als de prijs van een vrije keuze bon mag worden bijgeteld.

Na deze eenmalige betaling is alles afgerond, ik krijg dan een bevestiging dat alles goed is afgerond. Ik hoor dan nooit meer wat (zelfs geen blijf toch lid telefoontje)van ECI of over mijn abonnement en krijg nooit meer een acceptgiro of vrije keuze bon of wat dan ook.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door ECI in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat ECI een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

ECI

Heeft op 06 augustus 2012 om 10:15 geantwoord

Geboden Oplossing:

helaas kan ik uw klantgegevens niet vinden met het e-mailadres, de adres gegevens zijn ook niet zichtbaar.
Kunt u deze doorgeven zodat ik dit voor u in orde kan maken.
Met vriendelijke groet.
Toinny

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van ECI beoordeeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM