Klacht: Onterechte incassoprocedure

Ton van Dijk op 26 juli 2012 over ECI in de categorie Boekhandel

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ECI has resolved this complaint
Klacht opgelost op 26 juli 2012
Reactie van het bedrijf:

Per e-mail contact opgenomen met de klant.

Bedrijf ECI
Categorie Boekhandel
Status Opgelost
Datum 26 juli 2012

Een klant heeft op 1 augustus 2011 zijn lidmaatschap bij ECI opgezegd, maar ontving op 13 februari 2012 een aanmaning. Na meerdere schriftelijke reacties en een bevestiging van ECI dat zijn rekening in orde was, bleef de klant aanmaningen ontvangen, totdat ECI uiteindelijk zijn opzegging op 31 maart 2012 registreerde. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Op 1 augustus 2011 mijn lidmaatschap schriftelijk opgezegd.
Op 13-02-2012 ontving ik een aanmaning. Hierop schriftelijk gereageerd met verwijzing naar mijn eerdere opzegging. In een brief van ECI, gedateerd 06-03-2012 wordt mij medegedeeld “Wij hebben uw rekening gecontroleerd en kunnen u mededelen dat deze op dit moment geheel in orde is”.
Op 10-04-2012 ontvang ik wederom een Vrije Keuze Bon, waarop ik niet reageer, aangezien ik mijn lidmaatschap heb opgezegd. D.d. 15-05-2012 ontvang ik een aanmaning, waarop ik op 16-05-2012 per e-mail reageer, waarbij ik verwijs naar vorige acties. Op 18-5-2012 ontvang ik van ECI een e-mail met de mededeling dat de opzegging van mijn lidmaatschap staat genoteerd op 31-03-2012!! Tweemaal getracht te bellen, maar na steeds langer dan 5 minuten in de wacht te hebben gestaan, mijn pogingen gestaakt. Nu ontvang ik zonder plompverloren van de incasso Unie een dreigbrief (betaling moet binnen 5 dagen binnen zijn) t.b.v. € 99,50.
Ik vind een ongehoorde gang van zaken en zal, indien dit niet netjes wordt opgelost, zeker de publiciteit zoeken.

Gewenste Oplossing:

Onmiddellijk de incassoprocedure stopzetten.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door ECI in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat ECI een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van ECI beoordeeld.

ECI

Heeft op 26 juli 2012 om 18:48 geantwoord

Geboden Oplossing:

Per e-mail contact opgenomen met de klant.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM