Klacht: Ea fifa account geblokkeerd

user-1361649 op 21 juni 2017 over EA Games in de categorie Computer Games

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf EA Games
Categorie Computer Games
Status Open
Datum 21 juni 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Hallo,
2 week geleden is mijn fifa account permanent geblokkeerd, omdat ik munten zou hebben verkocht. Ik heb ea een mail gestuurd en uitgelegd dat ik mijn munten niet heb verkocht, maar heb weggeven aan vrienden. Ik was er niet van op de hoogte dat ik geen coins mag weggeven. Ik heb ea een mail gestuurd en het uitgelegd. De sanctie van ea is niet veranderd, mijn account is nog steeds geblokkeerd terwijl ik ze precies heb uitgelegd waarom ik coins had weggegeven. Als ze mijn zaak goed zouden onderzoeken dan zouden ze gewoon kunnen zien dat ik coins heb gegegeven aan de accounts van mijn vrienden. En absoluut geen coins heb verkocht. Ik speel al jaren fifa online, altijd op een eerlijke manier. Daarom vind ik het ook zo vervelend dat ik nu gestraft word. Ik hoop dat jullie ervoor kunnen zorgen, dat mijn account wordt gedeblokkeerd. Ea terms of service heeft vastgesteld dat mijn account coins naar andere accounts heeft overgemaakt, maar ze hebben helemaal geen rekening gehouden met mijn beweegredenen, deze had ik uitgelegd in de mail. Ik heb geen coins verkocht(er zijn slechts coins van mijn account naar vrienden gegaan, ik wist niet dat dit niet mocht). En dan wordt zonder waarschuwing mijn account geblokkeerd
Groetjes Patrick

Gewenste Oplossing:

Als ea mijn zaak eerlijk zou behandelen, ik heb in mijn mail precies uitgelegd hoe het zit, maar daar hebben ze helemaal niet naar gekeken.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over EA Games nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM