Klacht: Product niet afgeleverd.

Anasssssssssssssssssssss op 14 december 2020 over Dynalogic in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Dynalogic has resolved this complaint
Klacht opgelost op 21 december 2020
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer Elghouch, Hartelijk dank voor uw bericht. Volgens onze gegevens is de koerier bij u langs geweest maar heeft u niet aangetroffen. Spijtig om te vernemen dat de afspraak is misgelopen! Onze excuses voor het ongemak! Daar u aangeeft...

Bedrijf Dynalogic
Status Opgelost
Datum 14 december 2020

Op zaterdag 12 december 2020 werd een klant geïnformeerd over de verwachte levering van zijn bestelling, maar deze werd meerdere keren uitgesteld. Ondanks dat de klant bereikbaar was en een monteur had ingepland om te wachten op de levering, werd er gemeld dat er niemand thuis was aangetroffen. De klant had moeite om telefonisch contact op te nemen met Dynalogic en ervoer hierdoor financiële schade.

Mijn Klacht:

Afgelopen zaterdag 12-12-20 zou ik mijn bestelling ontvangen via de app werd ik op de hoogte gehouden en kon ik volgen hoe ver de chauffeur was en wat de geschatte bezorgtijd was dat was tussen 13:15 en 16:15 vervolgens werd deze uitgesteld tot 18:15 en volgde het op de een na andere bestelling tot ik aan de beurt was en stond dat chauffeur onderweg was naar mij. Ik woon zelf in een appartement me bel staat luid aan me telefoon had ik bij de hand was goed bereikbaar en er is niemand gekomen en toen stond er dat niemand is aangetroffen thuis en chauffeur heeft aangebeld en heb toen contact geprobeerd te leggen met jullie telefonisch jullie waren onbereikbaar ik had een monteur laten komen die met me stond te wachten en heb zelf geregeld op werk niet te hoeven komen ben daardoor ook geld misgelopen ik vind niet netjes!! Het betreft de chauffeur: Hazem.
Vandaag zelfde verhaal verwacht chauffeur met mijn levering tot 17:15 niemand is komen opdagen nu nog steeds niet !!! weet niet wat dit in godsnaam moet voorstellen maar ik ben heel erg ontevreden en dit gaat weer ten koste van mijn werk en ben er klaar mee !

Gewenste Oplossing:

Niet meer!

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Dynalogic over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Dynalogic in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Dynalogic een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Dynalogic

Heeft op 21 december 2020 om 08:46 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer Elghouch,

Hartelijk dank voor uw bericht.

Volgens onze gegevens is de koerier bij u langs geweest maar heeft u niet aangetroffen. Spijtig om te vernemen dat de afspraak is misgelopen! Onze excuses voor het ongemak!

Daar u aangeeft gewoon aanwezig te zijn geweest zal ik uw klacht doorzetten naar de desbetreffende afdeling om dergelijke situaties in de toekomst te kunnen voorkomen.

Ik zie dat de order op maandag 14 december '20 succesvol is uitgevoerd.

Met vriendelijke groet,

Dynalogic WeCare team

Alle klachten die gemeld zijn door Anasssssssssssssssssssss
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM