Klacht: Pakket niet geleverd op afgesproken datum

MrPark op 28 december 2015 over Dynalogic in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Dynalogic has resolved this complaint
Klacht opgelost op 30 december 2015
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer van Dijk, excuses voor het ongemak. Uw TV zal vandaag geleverd worden tussen 13.30 uur en 14.30 uur. Mvg Dynalogic

Klanttevredenheid: 7.0/10 ★★★★☆
Bedrijf Dynalogic
Status Opgelost
Datum 28 december 2015

Een klant heeft een grote OLED-tv besteld die op 27 december 2015 geleverd zou worden, maar deze werd niet bezorgd vanwege een sorteerfout. Ondanks herhaaldelijk contact met zowel de winkel als Dynalogic, kreeg de klant geen informatie over de locatie van het pakket en ervoer hij frustratie over het verlies van een vrije dag door de fout van het koeriersbedrijf.

Mijn Klacht:

Ik heb op 26 december 2015 een grote oled tv besteld bij art and craft.
Tv zou op zondag 27 december bezorgd moeten worden, tussen 9 en 17 uur.
Na de track and trace bekeken te hebben,stond er dat het pakket niet geleverd kon worden ivm een sorteerfout.vandaag vrijgenomen omdat ik dacht dan zal ie zeker vandaag wel komen.. helaas en kost mij weer een vrije dag door de fout die hun maken.
Gebeld naar de winkel en naar dyna logic. maar niemand kan mij vertellen waar de tv zich bevind alleen maar dat er een sorteerfout is gemaakt.
Ja zover was ik 2 dagen gelden al.. je belt ze op..je betaald nog een hoop voor t gesprek en je komt niks verder.
Ik vraag me af hoe er zo een grote doos kan zoek raken,maar goed t zal wel aan mij liggen.

Gewenste Oplossing:

wanneer mn tv zo SPOEDIG mogelijk bezord word..zoals de afspraak!

Beoordeling 7/10 star-4 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Dynalogic

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Dynalogic over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Dynalogic in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Dynalogic een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Dynalogic

Heeft op 30 december 2015 om 11:19 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer van Dijk, excuses voor het ongemak. Uw TV zal vandaag geleverd worden tussen 13.30 uur en 14.30 uur. Mvg Dynalogic

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM