Klacht: Diep in de Schulden door DUO

Falend systeem op 20 juni 2019 over DUO-IBgroep in de categorie Overheid

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Overheid
Status Open
Datum 20 juni 2019

Een persoon heeft financiële problemen ervaren door hoge terugbetalingen aan DUO, wat leidde tot beslaglegging op zijn loon door een deurwaarder. Na het verliezen van zijn baan en een jaar zonder inkomen, zocht hij hulp bij schuldhulpverlening en kreeg uiteindelijk de mogelijkheid om zijn schuld te reduceren door administratieve formulieren in te vullen. Ondanks de uitdagingen in zijn situatie, heeft hij de formulieren opgestuurd en vond hij later een nieuwe baan.

Mijn Klacht:

Meteen toen ik terug moest gaan betalen bij het DUO was mijn maandbedrag zo hoog gezet dat ik het toen al niet kon betalen. Al vrij snel is er een deurwaarder op mij afgestuurd die beslag legde op mijn loon waardoor ik de nieuwe rekeningen niet kon betalen.
Toen ik mijn baan kwijt raakte en een jaar zinder inkomsten zat, ben ik bij schuldhulpverlening terecht gekomen.
Ik heb toen met behulp van hun, het DUO gebeld. Na een half uur wachten, kreeg ik iemand aan de lijn. Ik heb heel mijn situatie uitgelegd. Ik kon formulieren invullen en dan zou mijn schuld op 0 komen te staan.
Voor het invullen moest ik heel wat administratie doen terwijl ik niet eens mijn post durfde te openen. Uiteindelijk is me het toch gelukt stuurde ik de formulieren op.
Vlak daarna kreeg ik een baan in het buitenland. Een nieuwe start en redelijk schuldenvrij op een paar afbetalings regelingen na. Totdat ik opeens weer een aanmaning van het DUO kreeg.
Ik heb toen meermaals contact met ze gezocht via het contact formulier want bellen was echt onmogelijk. Ze reageerde niet op mijn correspondentie. Pas een half jaar later kreeg ik een heel onaardig mailtje dat mijn formulieren te laat waren verstuurd dus dat alle coulance verviel en dat alles bij de deurwaarder lag, en of ik nu een maandbedrag van 200 euro wil betalen.
Hoe kan het zijn dat een overheidsinstantie mensen zo in de schulden jaagt?
Hoe kan het zijn dat zo’n instantie nauwelijks te bereiken is, maar dat ze wel van je eisen dat jij bereikbaar bent?

Ik vind het fijn om te lezen dat ik niet de enige ben, maar anderzijds is dit natuurlijk wel absurd.

Gewenste Oplossing:

Het begint ermee dat het DUO een redelijk maandbedrag moet voorstellen, en dat ze naar je inkomsten kijken in plaatst van dat jij moet bewijzen wat je inkomsten zijn.

Verder is het geen goede zaak om zulke hardnekkige deurwaarders te sturen want dan kun je je nieuwe rekeningen niet voldoen.

Ook de manieren van contact moeten worden uitgebreid naar e-mail en de telefoon moet sneller worden opgenomen.

Wanneer je belt met DUO omdat ke schulden hebt is dat mega moeilijk. Ga hier voorzichtig mee om en houd daar rekening mee.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over DUO-IBgroep

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over DUO-IBgroep nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Falend systeem
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM