Klacht: DYS-144863286 Car Rental

Cees van de Grift op 01 oktober 2024 over DoYouSpain.com in de categorie Verhuur

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Verhuur
Status Open
Datum 1 oktober 2024

Een klant heeft een klacht ingediend over het huren van een auto via DoYouSpain.com. Ondanks het tonen van zijn paspoort en rijbewijs, kreeg hij de gehuurde Peugeot 108 niet mee omdat zijn naam in de boeking niet overeenkwam met die in zijn paspoort. Dit resulteerde in extra kosten voor het huren van een nieuwe auto.

Mijn Klacht:

06-09-2024 zou onder Booking Ref. DYS-144863286 een Peugeot 108 5 door A/C ophalen bij
OK Mobility Rent a car op het kantoor in Malaga Airport van OK Mobility Rent a car.

Omdat ik in de boeking DYS-144863286 ik mijn naam Mr Cees van de Grift had vermeld in plaats van naam in mijn paspoort, Cornelis Johannes Bernardus van de Grift kreeg ik mijn auto NIET mee.

Ik kon een nieuwe auto voor 21 dagen huren, 1200 euro.!

De medewerkster van OK Mobility Car Rental heeft nog telefonisch gesproken met een medewerker van Doyouspain.

Na mijn identificatie van paspoort en rijbewijs aan haar te laten zien, ze zei letterlijkt, kunt u bewijzen dat u Cees van de Grift bent.

Ze bleef onverbiddelijk, ik kreeg de auto NIET mee en was mijn geld kwijt..!

We hebben extra kosten moeten maken, Taxi naar Nerja, 95 euro en verhuur bij Sunny cars voor auto, 534 euro in totaal.

Kunt u proberen mijn klacht neer te leggen bij doyouspain en vragen om geldelijke compensatie.?

Ik hoor graag van u.

Vriendelijke groeten,

Cees van de Grift

Gewenste Oplossing:

Zoals ik omschreven wil ik graag mijn geld van de huur van de auto en de gemaakte kosten terug.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over DoYouSpain.com

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over DoYouSpain.com nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht Cees van de Grift

1 jaar geleden - Doyouspain is zeer klant onvriendelijk

Alle klachten die gemeld zijn door Cees van de Grift
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM