Klacht: Niet ontvangen wat besteld

Sonja Teunissen op 05 november 2017 over Domino's Pizza in de categorie Cafés en Restaurants

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Nieuwe klacht
Datum 5 november 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Op 22-10 heerlijke pizza besteld en ontvangen, zie foto mijn reactie hierop.
Als bedankje ontvang ik een code voor gratis cinnastix.
Op 29-10 exact hetzelfde besteld als de week ervoor, wat krijg ik zie foto. 1
it pizza perfect peperoni dubbel kaas en peperoni, 1 it pizza dubbel peperoni zonder kaas, en 1 it pizza met dubbel peperoni en pepers ook zonder kaas.
Wij hadden haast en wilden niet wachten op een nieuwe pizza, dus hebben daarom ook niet gebeld. Toch wil ik dit nog wel even kwijt. Wij zijn echt een trouwe klant, maar vind dit wel heel jammer. Tevens wilde ik ook de gratis cinnastix erbij bestellen, was de code ongeldig. Ik heb vorige week zondag nog een reply gestuurd zie foto, maar deze is denk ik niet aangekomen.
Hoor graag uw reactie op bovenstaande.

Met vriendelijke groet,

Sonja en Dennis (06-50234590)

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden zoals op 22-10, en dan meld ik dat ook.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Domino's Pizza

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Domino's Pizza nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM