Klacht: AllRisk inboedelverzekering voor niets

D G op 25 februari 2019 over Ditzo in de categorie Verzekering

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Ditzo has resolved this complaint
Klacht opgelost op 26 maart 2019
Reactie van het bedrijf:

De klachtbehandelaar heeft uw schadeclaim opnieuw beoordeeld. Hierbij zijn wij tot de conclusie gekomen dat uw claim conform polisvoorwaarden terecht is afgewezen. Wij betreuren de financiële schade die u hierdoor hebt. In ons laatste schrijven leest u wat uw recht...

Bedrijf Ditzo
Categorie Verzekering
Status Opgelost
Datum 25 februari 2019

Klanten van Ditzo hebben hun onvrede geuit over de afwijzing van twee schadeclaims, namelijk waterschade en valschade aan laptops. Ondanks het hebben van een AllRisk inboedelverzekering, bleek dat er een aparte clausule voor laptopschades nodig was, waarvan zij niet op de hoogte waren. Dit heeft geleid tot gevoelens van teleurstelling en het idee dat zij onterecht voor een dekking hebben betaald die hen niet beschermde.

Mijn Klacht:

Wij zijn een aantal jaar klanten bij Ditzo, wij hebben een inboedel en aansprakelijkheidsverzekering via Ditzo lopen.

Vandaag heb ik 2 schades gemeld, waterschade over een laptop en een valschade van een laptop.
Beide worden deze schades afgewezen, omdat je een aparte clausule had moeten afsluiten voor laptopschades.
Hoe erg is dit? Dan denk je ik verzeker iets duurder dus neem een ALLRISK dekking, en is die uiteindelijk nog niets waard maar je betaald er wel voor in de maand.
Wij kunnen niets doen aan deze schade, maar nog steeds wordt er niet uitbetaald. Dan hadden we de extra clausule maar moeten nemen, die ons toen der tijd niet bekend was en we deze optie niet hebben gehad.

Wij voelen ons erg in de maling genomen door de verzekering, en balen enorm. Zojuist hebben wij het doorgestuurd naar onze jurist die gaat uitzoeken hoe het zit, want het gaat wel om laptops die hard nodig zijn.

Daarnaast zitten wij eraan te denken als vaste klant over te stappen, want dit is geen nette manier van handen vinden wij.

Daarbij komen wij er sinds vandaag achter dat dit een nieuwe optie was, mobiele elektronica kun je aanvinken als je nieuwe verzekering afsluit, dat kon bij het afsluiten van oide verzekering niet.
Niet helemaal eerlijk.

Daarbij heb ik ook een stuk van de website kunnen kopieeren, waar Ditzo adverteert geen laptopverzekering nodig, laptop valt gewoon onder de inboedelverzekering.
Ik heb het beide ook bij consuwijEr en consumentenbond neergelegd met vraag voor juridische hulp.

Gewenste Oplossing:

Als er naar de laptops gekeken word, en deze gerepareerd kunnen worden of schade vergoed kan worden. Aangezien we ALLRISK verzekerd zijn.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Ditzo over deze klacht.

Reactie van de melder van de klacht D G

7 jaren geleden - Helaas nog geen reactie van Ditzo...

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Ditzo in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Ditzo een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Ditzo

Heeft op 26 maart 2019 om 14:58 geantwoord

Geboden Oplossing:

De klachtbehandelaar heeft uw schadeclaim opnieuw beoordeeld. Hierbij zijn wij tot de conclusie gekomen dat uw claim conform polisvoorwaarden terecht is afgewezen. Wij betreuren de financiële schade die u hierdoor hebt. In ons laatste schrijven leest u wat uw recht is en welke stappen u kunt ondernemen, indien u vervolg wenst te geven aan de behandeling van uw klacht. Met vriendelijke groet, Ditzo

D G

Heeft op 26 maart 2019 om 14:59 geantwoord

Dit is geen oplossing, ben ermee bezig.
Totaal onterecht.

Alle klachten die gemeld zijn door D G
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM