Klacht: slecht internet

ik wil geen gewenste gebruikersnaam op 28 november 2019 over Delta in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 10 februari 2020
Reactie van het bedrijf:

Goedemorgen Jörgen, Mijn collega's en ik hebben hier geen reactie meer van je mogen ontvangen. Wij vertrouwen er daarom op dat je klacht naar wens is opgelost. Wanneer je nog steeds problemen ervaart, vernemen wij dit graag. Neem dan gerust...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Delta
Categorie Alles-in-1
Status Opgelost
Datum 28 november 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Delta levert niet wat beloofd is. 1000Mbs wordt nooit gehaald. Al diverse keren een monteur aan de deur gehad en talloze keren gebeld. De internetspecialistis geweest, zegt niets aan de hand.., vervolgens valt de TV weer uit. Ik meet met de speedtest ( zowel bekabeld als via wifi) consequent te lage waarden. De TV valt regelmatig uit ( 2x per avond is geen uitzondering) waarna het modem opnieuw opgestart moet worden.

Gewenste Oplossing:

Gewoon de verplichtingen na komen!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Delta in behandeling genomen

Bericht van

6 jaren geleden - Hallo Jörgen, Ik zie dat het inmiddels in behandeling is bij onze technische dienst. Ik ga er vanuit dat dit snel allemaal wordt opgelost zodat je kunt genieten van de producten zonder storingen. Met vriendelijke groet,

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Delta een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Delta

Heeft op 10 februari 2020 om 13:13 geantwoord

Geboden Oplossing:

Goedemorgen Jörgen,

Mijn collega's en ik hebben hier geen reactie meer van je mogen ontvangen. Wij vertrouwen er daarom op dat je klacht naar wens is opgelost.

Wanneer je nog steeds problemen ervaart, vernemen wij dit graag. Neem dan gerust contact op op. Wij zitten iedere dag tussen 09:00-21:00 uur klaar via de chat op onze website. Zo zijn wij jou het snelste van dienst.

Met vriendelijke groet,

Kelly
DELTA Klantenservice

ik wil geen gewenste gebruikersnaam

Heeft op 10 februari 2020 om 13:16 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Goedemiddag,
De problematiek is nog steeds hetzelfde. Ik zou afgelopen vrijdag 3 weken geleden worden teruggebeld en zouden de onderzoeksresultaten van het onderzoek worden gedeeld. Geheel volgens verwachting is dit niet gebeurd.
Nog steeds geen 1000mb/s en een uitvallende televisie!
Waardeloos!

Alle klachten die gemeld zijn door ik wil geen gewenste gebruikersnaam
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie