Mijn Klacht:
Beveiliger van de dekamarkt
Zijn houding en uitspraken heb ik als intimiderend, vernederend en grensoverschrijdend ervaren, temeer daar mijn jonge kind bij mij aanwezig was.
Concreet heb ik het volgende meegemaakt:
– De beveiliger deed een dreigende uitspraak, letterlijk:
“Zij kent mij niet hè. Ik trek zo die telefoon uit haar hand.”
– Hij maakte een vernederende, persoonlijk gerichte opmerking: “Je moet je schamen als moeder.”
– Hij weigerde mijn verzoek om het gesprek te voeren in het zicht van camera’s, terwijl ik expliciet aangaf mij niet veilig te voelen.
– Toen ik aangaf buiten te willen wachten, werd de uitgang door hem geblokkeerd, waardoor ik mij tegen mijn wil in de ruimte gehouden voelde.
– Mijn paspoort werd door hem vastgehouden en pas aan de politie overhandigd.
– Hij maakte ongepaste persoonlijke opmerkingen over mijn naam en geboorte datum.
– Gedurende het incident werd door de beveiliger herhaaldelijk gesteld dat ik “aangehouden” was, terwijl feitelijk sprake was van een staandehouding in afwachting van de politie. Dit droeg bij aan mijn gevoel van druk en intimidatie.
Tijdens dit incident was tevens een winkelmanager/leidinggevende aanwezig. Ik heb deze persoon expliciet gevraagd om in te grijpen en aangegeven dat ik mij onveilig voelde bij het handelen van de beveiliger. De leidinggevende gaf aan dat hij hierin niets kon betekenen en schoof de verantwoordelijkheid af. Er is niet ingegrepen of gecorrigeerd.
Gezien de machtspositie van de beveiliger, het ontbreken van herkenbare bedrijfskleding, de gemaakte dreigende en vernederende opmerkingen, het blokkeren van de uitgang en de aanwezigheid van mijn kind, acht ik dit handelen niet professioneel en in strijd met de zorgplicht
Gewenste Oplossing:
Deze beveiliger een training krijgt hoe hij met mensen om moet gaan.
De manager of teamleider zijn eigen mannetje staat en weet hoe hij moet handelen en wanneer hij MOET ingrijpen.


