Klacht: krant niet bezorgd in week 29

ro_lo_lie op 27 juli 2022 over De Havenloods in de categorie Kranten - Regionaal

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 7.0/10 ★★★★☆
Status Open
Datum 27 juli 2022

Een klant van De Havenloods heeft aangegeven dat de krant van week 29 niet is bezorgd. De klant is teleurgesteld over de herhaalde bezorgproblemen en vraagt zich af wanneer er verbetering zal optreden.

Mijn Klacht:

De Havenloods is alweer niet bezorgd. Ik zou de krant van week 29 toch graag ontvangen. Maar ben te laat met dit verzoek bij de Havenloods. Wanneer komt hier eindelijk eens verbetering in!

Gewenste Oplossing:

oplossing: dat de krant normaal bezorgd wordt. Met nomaal bedoel ik: OP TIJD. En als dit een keer te laat is, dat dan de krant alsnog bezorgd wordt, zonder dat ik hier extra om hoef te vragen. En ten tweede als wat later meld dat ik geen krant heb ontvangen dat ik dit toch bij de Havenloods kan melden. Om dus alsnog een krant te krijgen.

Beoordeling 7/10 star-4 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over De Havenloods

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over De Havenloods nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door ro_lo_lie
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM