Klacht: Cv ketel

Nabi17 op 13 november 2021 over Bogro in de categorie CV Ketels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Bogro
Categorie CV Ketels
Status Nieuwe klacht
Datum 13 november 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Onze collectieve cv ketel in Rijswijk doet het een dag wel en een dag niet. Ik moet bijna om de dag de cv ketel zelf ontluchten omdat ze te snel veel te veel lucht binnen hebben.het is nu maanden dat ik om de 3 dagen blijf bellen naar Borgo. Er wordt iedere keer een monteur gestuurd die het vult en dan doet De verwarming het voor een a twee dagen. Daarna doet ie het weer niet. Mijn dochter is hierdoor te vaak verkouden omdat wij het snachts te koud hebben. Er is waarschijnlijk een lekkage ergens of een probleem, maar dat wordt niet onderzocht.

Gewenste Oplossing:

Dat de cv ketel het gewoon doet!

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Bogro

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Bogro nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Nabi17
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM