Klacht: Kliko’s niet geleegd

EllenenRoxanne op 18 juli 2022 over Cure in de categorie Beauty & Wellness

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 8.0/10 ★★★★☆
Bedrijf Cure
Categorie Beauty & Wellness
Status Open
Datum 18 juli 2022

Een bewoner heeft geklaagd over het niet legen van grijze kliko’s, die op de afgesproken dagen niet zijn geleegd. Ondanks herhaalde meldingen en telefoontjes naar Cure, blijft het bedrijf volhouden dat de kliko’s wel zijn geleegd, terwijl de bewoner constateert dat dit niet het geval is. Dit resulteert in extra vuilnis dat niet in de volle kliko past, waardoor de bewoners gedupeerd worden en langer moeten wachten op een oplossing.

Mijn Klacht:

Een hoop grijze kliko’s zijn vorige week woensdag niet geleegd. Hiervoor een melding geplaatst. Wederom zijn de kliko’s niet geleegd. Opnieuw gebeld vandaag 18-07 en Cure blijft beweren dat ze wel degelijk zijn geleegd afgelopen vrijdag. Na controle blijkt dit echter niet het geval te zijn dus alsnog contact opgenomen. Met de melding kunnen ze niets omdat zij vanuit planning wel te horen hebben gekregen dat ze geleegd zijn. Kortom, wij als bewoners zijn de dupe hiervan en moeten weer 2 weken wachten tot het geleegd kan worden met alle gevolg van dien. Lees: een hoop extra vuilniszakken erbij die niet passen in de volle kliko! Het is waanzin, zero oplossing en hulp geboden. Jullie worden bedankt!

Gewenste Oplossing:

Absoluut ontevreden, niet meegedacht over een oplossing enkel alleen de mededeling dat het ons probleem is.

Beoordeling 8/10 star-4 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Cure

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Cure nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door EllenenRoxanne
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM