Klacht: klacht

joygelderland op 02 juni 2017 over Cosmo in de categorie Kappers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Cosmo is working on this complaint
🔄 In behandeling
Bedrijf Cosmo
Categorie Kappers
Status In behandeling
Datum 2 juni 2017

Een klant heeft een negatieve ervaring gehad bij de Cosmo haarsalon in Spijkenisse. Ondanks waarschuwingen over de kwaliteit van de salon, besloot zij een olaplex behandeling en haircontouring te ondergaan. De klant was ontevreden over het resultaat, waarbij haar haar te kort werd geknipt en de geverfde plukken niet natuurlijk overkwamen.

Mijn Klacht:

ik ben bij de cosmo haarsalon in spijkenisse geweest. na een paar keer gewaarschuwd geweest dat het een slechte salon is wou ik het toch voor mezelf zien. ik wou de actie van olaplex behandeling en haircontouring en dan nog het recht laten knippen. de dame die me behandelde heeft heel de 3 a 4 uur dat ik er heb gezeten niks tegen mij gezegd. mijn haar kleur was mooi uitgepakt. hierna ging ze het knippen. mijn haar was aardig lang. ze heeft het bizar kort geknipt. mijn haar was een beetje beschadigd maar, niet tot in zo verre dat het zo kort moest geknipt worden. hierna ging ze het contouren. ze gaf aan dat ze plukken ging blonderen tot dat het natuurlijk leek alsof het door de zon komt. de plukken zijn er dik en geel. geen overloop of wat dan ook. ze was ook erg hardhandig en ik heb zelfs een snee in mijn voorhoofd door haar lange nagels. ik ben heel teleurgesteld en verdrietig door deze situatie en ik zal NOOIT meer bij een cosmo kappers binnen treden.

Gewenste Oplossing:

wanneer mijn haar weer een egale kleur is

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Cosmo over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Cosmo in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM