Klacht: CORENDON ANNULEERT GEBOEKTE REIS ZONDER VERWITTIGING !!!!!!!!

SEVS op 30 maart 2012 over Corendon in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Corendon heeft deze klacht opgelost
Klacht opgelost op 2 april 2012
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer / mevrouw, wij hebben uw klacht in goede orde ontvangen en zullen hier zo spoedig mogelijk een inhoudelijke reactie op geven. Corendon Webcare

Bedrijf Corendon
Categorie Online Reisbureaus
Status Opgelost
Datum 30 maart 2012

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Dit kan er niet meer door! Op 28 maart 2012 heb ik mijn reis geboekt naar ANTALYA voor 30 maart 2012 tot 5 maart 2012. Ik krijg een bevestigingsmail met alle nodige refenties in verband met de boeking. Ook heb ik voor vertrek gebeld naar de klantendienst om een extra controle uit te voeren. Alles bleek in orde te zijn, tot ik ben aangekomen in ZAVENTEM! IK KREEG TE HOREN DAT DE BETALING GEACCEPTEERD IS MAAR DAT DE VLUCHT ZOMAAR ZONDER ENIGE MEEDEDELING IS GEANNULEERD!!!!!!!!!!!!! Op mijn visa uittreksels zie ik dat de betaling ook is uitgevoerd! NU VRAAG IK: IS DIT NORMAALLLLLLLLLL??????????????????? Nu zit ik hier met mijn GEBOEKTE tickets thuis terwijl ik mijn HOTEL heb geboekt, op het werk verlof heb genomen, helemaal naar zaventem HEEN EN TERUG ben gereden voor NIETS! ABNORMAAL is dit!

Gewenste Oplossing:

Ik ben zeker van plan om een schadevergoeding op te eisen! Met een goedkope ticket geraakt u er dit keer niet vanaf!

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Corendon in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Corendon een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Corendon

Heeft op 02 april 2012 om 10:50 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer / mevrouw,

wij hebben uw klacht in goede orde ontvangen en zullen hier zo spoedig mogelijk een inhoudelijke reactie op geven.

Corendon Webcare

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM