Klacht: [email protected]

Tess2003 op 20 december 2018 over Cookinglife.nl in de categorie Internetshops - Huishoudelijke artikelen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Nieuwe klacht
Datum 20 december 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Op 17-12-2018 heb ik een pakket ontvangen deze is bezorgd. Ik zou betalen met Klarna daar heb ik een nota van ontvangen. Echter ik heb 2 nota,s ontvangen van 45,93 maar ik heb maar 1 pakket ontvangen en geen 2. Dus ik ga geen 2 pakketten betalen als ik er maar 1 heb ontvangen.Zelfs foto,s verstuurd van de nota,s.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als dit correct is afgehandeld en ik gewoon 1 pakket hoeft te betalen het 2e pakket wat ik besteld heb en niet ontvangen heb ga ik dus niet betalen. Ook geen link gehad van TNT track en trace.
Hoop dat dit echt op een normale manier kan worden opgelost. Het is toch van de zotte dat ik heel zeewolde moet aflopen waar mijn pakketje is? En ook geen briefje in de bus waar het afgegeven is.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Cookinglife.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Cookinglife.nl nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht

7 jaren geleden - Ik wil graag deze klacht afmelden. Ik heb het 2e pakket ontvangen op 20 december zoals eigenlijk beide pakketten op deze datum stonden gepland. Al met al is het opgelost. Over medewerking van de klantenservice van Cookinglife ben ik zeer tevreden correct verder afgehandeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten