Klacht: Opname in bestand

Praktijk Uriel op 15 maart 2023 over CompanySpotter in de categorie Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Algemeen
Status Open
Datum 15 maart 2023

Een gebruiker ontving een e-mail van CompanySpotter waarin werd gemeld dat stichting Jordaan Museum in hun database is opgenomen. De verantwoording voor deze opname wordt als dubieus ervaren, omdat het lijkt alsof CompanySpotter vrijelijk met de gegevens kan omgaan, zelfs na afmelding, en mogelijk deze gegevens aan derden buiten de EU kan doorgeven. De gebruiker vraagt zich af of er een autoriteit is die hierop kan of moet ingrijpen.

Mijn Klacht:

Vandaag kwam een no reply e-mail binnen dat stichting Jordaan Museum is opgenomen in de database van CompanySpotter. De verantwoording voor die opname is nogal dubieus : ‘(…) voor het leveren van onze diensten en de bijbehorende doelen van de verwerking. De gegevens blijven opgeslagen zo lang zij beschikbaar zijn op de bron (website) en blijven uiterlijk 90 dagen na verwijdering beschikbaar. Het is tevens mogelijk dat deze gegevens aan een ontvanger buiten de EU doorgegeven worden.’
Dat betekent de facto dat CompanySpotter vrij kan beschikken over je gegevens, ook al heb je je afgemeld kunnen die worden doorgespeeld aan andere organisaties waarvan je niet weet wat die ermee gaan doen.
Ik vertrouw de linken in de e-mail niet.
Is er een autoriteit die in deze kan of moet optreden.

Gewenste Oplossing:

Uitgeschreven worden en maatregelen dat organisaties als CompanySpotter niet vrijelijk over gegevens als die van onze organisatie kan beschikken en die aan derde kan doorspelen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over CompanySpotter

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over CompanySpotter nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Praktijk Uriel
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM