Klacht: Blikje cola zero kapot in 12 pack

Angelique Tilmans op 23 januari 2023 over Coca-Cola in de categorie Voedingsmiddelen en dranken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Coca-Cola is working on this complaint
🔄 In behandeling
Bedrijf Coca-Cola
Status In behandeling
Datum 23 januari 2023

Na het doen van boodschappen bij de Jumbo ontdekte de klager dat de zitting van zijn auto nat was. Bij nader onderzoek bleek dat een van de blikjes Cola Zero in het 12-pack beschadigd was, waardoor het flink had gelekt.

Mijn Klacht:

Ik kom net thuis van boodschappen bij de jumbo doen, is de hele zitting van mijn auto nat nadat ik de krat boodschappen binnen heb gepakt.na onderzoek blijkt 1 van de blikjes zo beschadigd dat het vreselijk heeft gelekt

Gewenste Oplossing:

Ik zou al blij zijn met een 6pack cola zero ter vervanging van het kapotte blikje en de tijd die ik kwijt ben aan het schoonmaken van mijn auto zitting

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Coca-Cola over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Coca-Cola in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door Angelique Tilmans
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM